0 голосів
10 переглядів
від в категорії Житлово-комунальне право
Ситуація не моя- кум не платить за послуги ЖЕКу 3,5 роки. За все платить, за ЖЕК ні. Останні півроку почалися дзвінки з ЖЕКу - а чому не платите, може у вас грошей немає, приходьте до нас якось вирішувати питання ....

В такому дусі. Начебто дзвонять і просять чемно заплатити. Чи є якийсь термін давності по комуналці після якого за законом можна не платити або платити частково?

1 Відповідь

0 голосів
від (300 балів)

— Згідно з ч. 6 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» від 19.06.1992 року заборгованість власників квартир за укладеними договорами, пов’язаними з утриманням будинку та оплатою комунальних послуг, стягується в судовому порядку.

Процесуальний строк, що застосовується і у випадках суперечок з приводу надання житлово-комунальних послуг, стягнення заборгованості за їх несплату тощо, встановлюється тривалістю в три роки (стаття 257 Цивільного кодексу України). Період, за який кредитор має право стягувати заборгованість (в тому числі за житлово-комунальні послуги), визначається строком позовної давності.

Тобто, якщо у вас є заборгованість зі сплати комунальних послуг, наприклад за 5 років, то відповідна організація має право звернутися з позовом про стягнення з вас боргу тільки за останні три роки. Отже, всі намагання стягнути з вас борг, наприклад, за чотири чи п’ять років, є порушенням ваших прав.

Ласкаво просимо на сайт Юридичні консультації, де ви можете задавати питання і отримувати відповіді від інших членів спільноти.

11 запитань

5 відповідей

0 коментарів

8 користувачів

...